Sunday, July 21, 2002

 

Event 8-50 pr Doubles-ND DOUBLES CHAMPIONSHIP

 

 

ATA TROPHIES

            CHAMPION    JASON FOLVAG 100

            RUNNER UP   DARRYL HOWARD 98

 

NDTA TROPHIES

            1ST CLASS AA           JEFF ZWARYCH       97

            2ND CLASS AA           DAN CAMPBELL      94

 

            1ST CLASS A              BILL SUDA                97

            2ND CLASS A              RODRIGO RIOS        95

 

            1ST CLASS B              GORDY ERBSTOESSER       94

            2ND CLASS B              NORMAN HOWARD            94

 

            1ST CLASS C              STAN PETZ                            93

            2ND CLASS C              DAROLD ASBRIDGE            93

 

            1ST CLASS D              ROD GILMORE                     84

            2ND CLASS D              CLARENCE LINGER 83

 

            LADY                          MARY POLKINGHORN       90

            JUNIOR                      BRENDAN DEAN                  91

            SUB JR                        JESSE MOLSTRE                   97

            VETERAN                  JIM KEMPLE                         92

            NR CHAMPION        BOB MUNSON                      98

 

            OPEN CHAMPION   LARRY BURK                        98

            1ST CLASS AA           ROB LAMONT                      97

            1ST CLASS A              MIKE MICHEALIS                94

            1ST CLASS B              GREG VAAGE                        94

            1ST CLASS C              DENNIS STEINHAUS           93

            1ST CLASS D              TOM PETTY                           90

 


Event 9 100 Handicap-ND HANDICAP CHAMPIONSHIP

 

ATA TROPHIES

            CHAMPION               JONATHAN VAAGE 97

            RUNNER UP              WILL GOKAY                       96

            3RD PLACE                 JASON FOLVAG                   96

            4TH PLACE                 DAVE LINDEMAN                95

            5TH PLACE                 DARRYL HOWARD              95

            6TH PLACE                 GORDY ERBSTROESSER     94

 

NDTA TROPHIES

            7TH PLACE                 JAMES HARCHENKO          94

            8TH PLACE                 C.H. VANECKHOUT            94

            9TH PLACE                 JIM SCHMACHER                 93

            10TH PLACE               DENNIS KLIPFEL                 93

            11TH PLACE               DON ACKERSON                 93

 

OPEN TROPHIES                 

            NR CHAMPION        LARRY BURK                        95

            2ND PLACE                 BRETT FRIESEN                    94

            3RD PLACE                 MIKE MICHAELIS                92

            4TH PLACE                 JIM HECKROTH                    92

 

 

HIGH  ALL AROUND

            CHAMPION               JASON FOLVAG                   392

            CLASS AA                 JEFF WAGNER                      381

            CLASS A                    DARRYL HOWARD              388

            CLASS B                    GORDY ERBSTOESSER       377

            CLASS C                    TOM POLKINGHORN          362

            CLASS D                    JAMES HARCHENKO          358

            LADY              MARY POLINGHORN

            VETERN                     JIM KEMPLE

            JUNIOR                      JONATHAN VAAGE 380

            SUB JR                        JESSE MOLSTRE                   380

            NR CHAMPION        LARRY BURK                        387

 

 

HIGH OVERALL

            CHAMPION               JASON FOLVAG                   970

            CLASS AA                 JEFF ZWARYCH                   948

            CLASS A                    GREG VAAGE                        948

            CLASS B                    GORDY ERBSTOESSER       927

            CLASS C                    DAROLD ASBRIDGE            880

            CLASS D                    DAN CARLSON                    824

            NR CHAMPION        LARRY BURK